Vítězný tým MUNISS připravuje platformu, která usnadní život studujícím v Brně

19. 6. 2024 Jana Sosnová

Studující na Veletrhu chytrých řešení pro města a obce URBIS.

Vítězové a vítězky meziuniverzitní soutěže MUNISS připravují ve spolupráci s městem digitální platformu pro studující brněnských vysokých škol. Měla by obsahovat užitečné informace a usnadnit mladým lidem pobyt a studium v Brně. Tým na začátku června úspěšně odprezentoval svůj projekt na veletrhu URBIS.

Studující ze tří brněnských univerzit odprezentovali 6. června na Veletrhu chytrých řešení pro města a obce URBIS projekt, se kterým zvítězili v soutěži MUNISS. Jeho cílem je zpopularizovat meziuniverzitní studentskou soutěž a vytvořit digitální platformu s radami a doporučeními pro studující brněnských vysokých škol. „Velmi nás potěšil zájem přítomných o data, která jsme získali a se kterými pracujeme, a také množství podnětných dotazů,“ komentuje vedoucí vítězného týmu Eva Vlková.

Finální návrh studujících se skládá ze dvou částí. První z nich je krátkodobá kampaň a rebranding samotné soutěže MUNISS. „Již během únorového hackathonu jsme se zabývali problémem nižšího zájmu o soutěž. Ukázalo se, že jednou z příčin je její vzhled,“ vysvětluje studentka Ekonomicko-správní fakulty MU. Samotný název podle ní a jejích týmových kolegů a kolegyň budí dojem, že je soutěž určená pouze pro studující jedné vysoké školy. Zároveň se současná značka soutěže nijak nepojí k Brnu a jeho studentské komunitě.

Druhou částí projektu je tvorba studentského modulu v Brno ID, či případně samostatného webového rozhraní. Nová digitální platforma by měla sloužit jako zdroj informací a tipů, jak si zpříjemnit studentský život v Brně. Zároveň pomůže studujícím brněnských vysokých škol čelit překážkám, na které mohou během studia v Brně narazit.

Vítězný tým ve složení Eva Vlková, Veronika Mitická, Mikuláš Sejbal (Masarykova univerzita), Nicole Cosansel (Mendelova univerzita) a Matej Matyska (Vysoké učení technické) věnoval měsíc květen sběru dat, která nyní využívá pro tvorbu finálního návrhu ve spolupráci s městem. „Výstupem bude popis a vzhled kampaně pro meziuniverzitní soutěž společně s vizuálním představením a popisem funkcionalit studentské platformy,“ shrnuje Eva Vlková. Studující následně předají finální verzi projektu zástupcům města Brna ke zhodnocení.