Děkan ECON MUNI ocenil patnáct vědců a vědkyň

30. 9. 2024 Jana Sosnová

Oceněné vědkyně a vědci Ekonomicko-správní fakulty MU | Foto: Evgeniia Tokmakova

V soutěži o Cenu děkana za vynikající disertační práci obhájenou v roce 2023 zvítězila Ing. Katarína Čellárová, Ph.D. Ocenění získala za práci s názvem Redistribuce a exploatace.

Cenu děkana za nejlepší výsledek se společenskou relevancí získal prof. Ing. Martin Kvizda, Ph.D. za aktivity v projektu Nová mobilita a souhrnnou zprávu o výsledcích s názvem Nová mobilita: Vysokorychlostní dopravní systémy a dopravní chování populace. Cena byla finančně podpořena partnery fakulty.

Mgr. Zuzana Gric, Ph.D. uspěla v soutěži o Cenu děkana pro mladé vědecké pracovníky a pracovnice do 35 let. Ocenění převzala za článek s názvem Does sentiment affect stock returns? A meta-analysis across survey-based measures publikovaný v časopise International Review of Financial Analysis.

Cenu děkana za popularizaci vědy získala Ing. Dominika Tóthová, Ph.D. za aktivity v projektu Monitoring a opatření ke zlepšení kvality ovzduší na území města Brna a zapojení žáků a žákyň dvanácti brněnských základních škol do výzkumu kvality ovzduší v Brně.

Cenu děkana za inovace ve výuce převzal Mgr. Ing. Filip Hampl, Ph.D., LL.M. za vedení seminářů formou případových studií a kooperativní výuky s využitím elektronických ekonomických a právních zdrojů a za inovace výuky předmětů Právní ochrana investora a Regulace a dohled nad finančními trhy. Cena byla finančně podpořena partnery fakulty.

Zvláštní uznání děkana za vynikající publikaci získalo devět výzkumníků a výzkumnic. Za článek The grass is not greener on the other side: the role of attention in voting behavior publikovaný v časopise Public Choice získali ocenění Ing. Mgr. Lucie Coufalová, Ph.D. et Ph.D.doc. Ing. Štěpán Mikula, Ph.D.

Doc. Ing. Jan Čapek, Ph.D.Ing. Mgr. Vlastimil Reichel, Ph.D. převzali ocenění za článek Macroeconomic forecasting in the euro area using predictive combinations of DSGE models publikovaný v časopise International Journal of Forecasting.

Zvláštní uznání získali také Ing. Miloš Fišar, Ph.D.Tommaso Reggiani, PhD za článek Coordinating donations via an intermediary: The destructive effect of a sunk overhead cost publikovaný v časopise Journal of Economic Behavior & Organization.

Mgr. Martin Guzi, Ph.D. obdržel zvláštní uznání děkana za článek The impact of immigration and integration policies on immigrant-native labour market hierarchies publikovaný v časopise Journal of Ethnic and Migration Studies.

Za publikaci s názvem Using online job postings to predict key labour market indicators zveřejněnou v časopise Social Science Computer Review získal ocenění prof. Ing. Štefan Lyócsa, Ph.D.

Zvláštní uznání děkana převzal také Ing. Dušan Mladenović, Ph.D. za článek Understanding individual psychological and behavioral responses during COVID-19: Application of stimulus-organism-response model publikovaný v časopise Telematics and Informatics.

První místo v soutěži o Cenu děkana za nejlepší publikaci roku 2023 získal doc. Ing. Mgr. Jakub Procházka, Ph.D. za článek The evaluation of personnel selection methods by HR practitioners: The effect of reference and its interaction with information about validity publikovaný v časopise International Journal of Human Resource Management.

Všem oceněným srdečně gratulujeme!