ECON MUNI v médiích

• 18. 4. 2024

Do diskuze deníku.cz na téma „Opravy silnic i peníze. Deník debatoval s hejtmanem Grolichem“ přijal pozvání doktor Filip Hrůza, který společně s dalšími hosty debatoval o investicích kraje v oblasti dopravní infrastruktury, rozvoji Brna versus rozvoji venkova a o novém modelu přerozdělování peněz pro Jihomoravský kraj.

• 5. 3. 2024

V pořadu Události v regionech České televize vystoupil doktor Eduard Bakoš. V reportáži „Prodej městského majetku“ okomentoval záměr města Brna a upozornil na další důsledky zbavování se majetku městem. V pořadu si vyjádření můžete poslechnout v čase 4:20 a 5:30.

• 23. 2. 2024

V online magazínu Finmag se expertů ptali na názor ohledně alternativy placení mezd. V článku „Akcie firmy jako náhrada platu? V Česku stále utopie. Co se musí změnit očima expertů“ odpovídala doktorka Alena Šafrová Drášilová. Přečtěte si více, zda je taková alternativa v Česku reálná a co jí případně brání.

• 24. 1. 2024

V České televizi byl hostem pořadu Studio ČT 24 docent Robert Jahoda. Rozebíralo se téma rozhodnutí Ústavního soudu o valorizaci penzí. Docent Jahoda komentoval chybějící politiku přípravy důchodových reforem, zmiňoval vysoce nivelizační důchodový systém v ČR a také se probíraly možné verdikty Ústavního soudu a jejich dopad na státní finance. Docenta Jahodu si můžete poslechnout v 11. minutě.

• 22. 1. 2024

V Hospodářských novinách vyšel sloupek „Penze u Ústavního soudu: Opravdu vláda nevěděla, že přijde taková inflace?“, jehož autorem byl docent Robert Jahoda. Podrobně rozebírá cenové indexy a inflaci minulých měsíců a let, které jsou důležité pro určení mimořádné valorizace penzí.

• 16. 1. 2024

K tématu „Novinky ke stavbě multifunkční haly v Brně“ pořadu Studio ČT 24 se doktor Marek Pavlík vyjadřuje k řadě rizik největšího strategického projektu města Brna. Zmiňuje například pravděpodobnost prodražení stavby nebo problematický provoz a do budoucna další zátěž pro město Brno. Více se dozvíte ve 20. minutě pořadu.

• 2. 1. 2024

V Hospodářských novinách vyšel sloupek „Češi vyslali jasný signál, že nejsou ochotní dále akceptovat vysoké ceny“, jehož autorem byl doktor Ondřej Špetík. Rozebírá měnovou politiku ČNB, propad HDP a v důsledku boj o zákazníky, kteří přestali akceptovat vysoké ceny.

• 2. 1. 2024

V pořadu Události v regionech České televize vystoupil docent Robert Jahoda. Probíralo se téma změn v roce 2024, které vyplývá ze zavedení konsolidačního balíčku. Pořad si můžete pustit zde, Roberta Jahodu si můžete poslechnout od času 4:35.