Oddělení právního
vzdělávání

Oddělení právního vzdělávání (do 31. 7. 2023 Katedra práva) zajišťuje již od roku 2001 výuku právních předmětů na Ekonomicko-správní fakultě MUNI, především z oblastí občanského, obchodního, pracovního, správního, evropského a finančního práva a mezinárodního práva soukromého. Vedle výuky nabízíme možnost konzultací právních aspektů ekonomických předmětů či závěrečných prací v rámci našeho Konzultačního centra právních informací a zajišťujeme chod Právního portálu s interaktivními texty k právním předmětům, které jsou provázány s právním informačním systémem ASPI

Výuka práva je zabezpečována kromě interních vyučujících také kolegy z Právnické fakulty MUNI a odborníky z právní praxe, zejména advokáty a soudci. Ve výuce klademe důraz na vyhledávání a interpretaci právních informací, pochopení práva jako systému utvářejícího ekonomické prostředí, propojení právních a ekonomických aspektů a compliance požadavky kladené na fungování ekonomických subjektů. Výuku pojímáme formou řízených diskuzí, řešení praktických příkladů a případových studií a kooperativní výuky. Naše studenty se snažíme připravit na jejich profesní život, v němž se bez znalosti práva neobejdou.

„Vigilantibus iura scripta sunt.“

Právo patří bdělým, nechť každý střeží svá práva.

V roce 2023 jsme získali pro naše předměty akreditaci od mezinárodní profesní organizace ACCA. Můžete se tak těšit na výuku, která odpovídá nejnovějším trendům a standardům v oblasti výuky práva na ekonomických fakultách.

Kam dál?