Proč je ECON MUNI ta správná první volba

Zvládl/a jsi úspěšně přijímačky a máš v ruce vyrozumění o přijetí na ECON MUNI? Gratulujeme! Dostat se k nám není úplně jednoduché, takže to svědčí o tvých dobrých předpokladech pro studium.

27. 5. 2024 Kateřina Eliášová

Není žádné tajemství, že mnoho šikovných maturantů si podává přihlášky na více vysokých škol a pokud jsou úspěšní, mohou se rozhodovat mezi několika fakultami či univerzitami.

Pokud jsi v podobné situaci a čeká tě toto rozhodování, připravili jsme pro tebe několik argumentů, proč je ECON MUNI ta správná první volba:

• Rozumět ekonomii a jejím zákonům je výhra, ať budeš v životě dělat cokoli. Při rozhodování o bydlení, investicích, vyjednávání o platu, výpočtu daní, výběru spoření, ale i jednání o jakékoliv smlouvě ti dá studium ekonomie skvělý background pro správná rozhodnutí.
  • U nás získáš široké spektrum možností. Pokud si zatím nejsi jistý/á, co přesně tě bude profesně bavit, můžeš v pohodě osahat základy ekonomie a najít si svoji parketu teprve během bakalářského studia.
  • Budeš studovat, ale poznáš i praxi. Partnerství fakulty s mnoha firmami a institucemi do výuky přináší praktické aspekty a zkušenosti, takže po absolvování u nás nebudeš překvapen/a, jak to v realitě v zaměstnání funguje.
  • Můžeš se podílet na vědě, která má přesah do zásadních oblastí veřejného života. Výzkumy u nás vycházejí z potřeb společnosti, a tak řešíme třeba problematiku cirkularity, dopravy, čistoty ovzduší nebo inovace v českém zdravotním systému.
  • Po našich absolventech je poptávka. Partnerské firmy s našimi studenty chtějí spolupracovat už během studia, takže dveře k zaměstnání jsou později otevřené.
  • Pokud netušíš, co přesně dělá ekonom, tady je malý výběr z menu. Naši úspěšní absolventi pracují třeba ve špičkových poradenských společnostech, jako analytici v bankách, řídí obchodní společnosti, zakládají startupy nebo vedou neziskové organizace a organizace státní správy. Stát se ekonomem znamená mít dveře otevřené k nejrůznějším možnostem. Navíc ekonomické hledisko je potřeba i v takových oblastech, jako je cestovní ruch, zdravotnictví, řízení státu nebo lidské zdroje.

Pokud pro finální rozhodnutí potřebuješ ještě více informací, najdeš je tady.