ESF MU získala dva projekty Technologické agentury ČR

5. 2. 2018 Ondřej Petr

Ekonomicko-správní fakulta MU uspěla ve veřejné soutěži Technologické agentury ČR. V rámci Programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA byly úspěšně hodnoceny dva projekty, které jsou řešeny naší fakultou.

Prvním z nich, který bude ESF realizovat bez partnera, je projekt „Analýza potenciálu Jihomoravského kraje ve vztahu k oběhovému hospodářství" řešitelky doc. Ing. Mgr. Jany Soukopové, Ph.D., z Katedry veřejné ekonomie.

Druhý úspěšně hodnocený projekt nese název „Rychlá spojení metropolitních oblastí: ekonomický model dopadů (nové) dostupnosti na pracovní trh využívající velká data". V tomto projektu je ESF partnerem Univerzity Karlovy a v roli aplikačního garanta zde vystupuje Ministerstvo dopravy ČR. Řešitelem na ESF je doc. Ing. Martin Kvizda, Ph.D., z Katedry ekonomie.

Kompletní výsledky hodnocení jsou dostupné zde.

Další veřejná soutěž programu TA ČR ÉTA se pravděpodobně uskuteční v květnu 2018. Srdečně blahopřejeme úspěšným uchazečům.